Про мінеральні добрива чув, напевно, кожен, хто має хоча б не велику ділянку землі і стикався з таким явищем, як виснаження ґрунту. Родючість землі доводиться постійно відновлювати тому, що рослини забирають з неї корисні елементи.
Мінеральні добрива – це ряд неорганічних сполук, котрі містять необхідні елементи для живлення, розвитку та росту культур. Всі ці елементи являють собою різноманітні мінеральні солі. Саме використання таких добрив є найрозповсюдженішим та ефективним прийомом інтенсивного землеробства. Мінеральні добрива підвищують якісні показники плодючості землі й покращують об’єм врожаю. Але, щоб вони принесли очікуваний результат, необхідно правильно ними користуватися і вчасно їх вносити.
ВИДИ МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ:
Мінеральні добрива можна поділити за вмістом основної діючої речовини:
— Азотні добрива — містять азот у різних формах, таких як нітратний, амідний та аміачний. Прикладами азотних добрив є карбамід, аміачна селітра тощо.
— Фосфатні добрива — містять фосфор у формі розчинних солей, таких як суперфосфат.
— Калійні добрива — містять калій у формі розчинних солей, наприклад, калій хлористий.
— Комплексні добрива — мінеральні добрива, що містять різноманітні комбінації двох чи всі три макроелементи: азот, фосфор і калій. Цей вид добрив дуже часто використовують для загального покращення родючості ґрунту та збільшення врожайності.
ПЕРЕВАГИ МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ
Збільшення рівня врожайності умовно залежить на 25 відсотків від якості сорту рослини, на 25 відсотків — від способу вирощування та на 50 відсотків від хімічної підтримки відповідними мінеральними добривами високої ефективності.
Переваги мінерального удобрення:
— доступна ціна;
— універсальне використання;
— швидке засвоєння рослинами;
— ефективне підвищення врожайності;
— поліпшення товарного виду плодів;
— захист проти шкідників та хвороб;
— зручність у застосуванні.
Користь мінеральної підтримки зростає з додаванням позакореневого зрошення. Треба також зауважити, що для підгодівлі ґрунту використовують також і органічні добрива. Однак, поживна цінність органічних добрив відносно низька в порівнянні з мінеральними, які є набагато більше концентрованими та мають контрольований вміст корисних елементів.
ЗАСТОСУВАННЯ МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ
Мінеральні добрива мають декілька форм. Існують рідкі, порошкоподібні та гранульовані добрива. Перші часто додатково розводять водою та вносять за допомогою обприскувачів. Порошкоподібні та гранульовані добрива вносять за допомогою дискових чи шнекових розкидачів. В подальшому вони перемішуються з грунтом за допомогою культиваторів чи сівалок, або вручну в рядки при висадці розсади, тощо. За своїм впливом на ґрунт розрізняють кислотні, лужні та нейтральні мінеральні добрива. У кислотних добривах катіони поглинаються рослинами, а аніони, які не так швидко засвоюються, підкислюють ґрунт. У лужних добривах легко поглинаються аніони, а катіони поступово накопичуються та залужують землю. Нейтральні не впливають на РН ґрунту. Мінеральні добрива реально допомагають у вирощуванні міцних і здорових рослин.
Купити добрива для Вашого саду і городу можна в нашому Міні-магазині "Родюча земелька", де представлений цікавий асортимент нашої продукції з фото і описом. Гарантуємо Вам уважне і шанобливе відношення нашого персоналу та швидку доставку.