Міні-магазин мінеральних добрив «Родюча земелька»
UA MarketОдесаМіні-магазин мінеральних добрив «РОДЮЧА ЗЕМЕЛЬКА»СтаттіВажлива роль застосування мінеральних добрив в осінню пору
Меню каталогу
Контакти
Ми в соціальних мережах

Важлива роль застосування мінеральних добрив в осінню пору

Турбота про рослини має тривати і після збору врожаю. Саме восени ґрунт слід "заправити" добривами, адже це - розумний і правильний підхід по догляду за рослинами. Вносячи добрива, Ви допомогаєте рослинам легше перенести зимню пору і отримати всі, необхідні для старту росту, поживні речовини навесні. Після врожайного сезону велика кількість поживних речовин втрачається, тому мінеральні добрива восени є найкращим рішенням для відновлення та насичення ґрунту.

У чому ж полягає суть використання осінніх мінеральних добрив?

    По-перше,осінні мінеральні добрива допомогають рослинам підготуватися до холодів та пережити зиму;

    По-друге,осіннє внесення добрив закладає основу для врожаю наступного року;

    По-третє,внесення міндобрив на зиму дає можливість відбутись всім необхідним хімічним процесам, аби навесні земля була добре підготовленою для її обробки, що значно заощадить потім Ваш час;

    По-четверте,багаторічні рослини, що зимують у ґрунті, в цей час вже активно не ростуть і не плодоносять, а значить, здатні максимально засвоїти поживні речовини, тощо.

Доцільність застосування мінеральних добрив восени пояснюється переліком об’єктивних причин:

  • у цю пору року вміст вологи в ґрунті досить високий, завдяки чому добрива стають більш розчинними і це посилює їхню взаємодію з середовищем;
  • поки земля ще прогріта, корисні в цьому сенсі мікроорганізми активніше засвоюють внесені удобрювальні матеріали й перетворюють їх у необхідний рослинам стан;
  • якщо добриво містить у своєму складі шкідливі для вирощуваних культур компоненти, до потрібного моменту все, що несе потенційну шкоду, встигає випаруватися і вимитися з ґрунту.

Мінеральні добрива– це добрива,якімістять азот, фосфор, калій або комплекси зазначених елементів. Дуже важливо орієнтуватися у властивостях кожного елемента, щоб розуміти, коли той чи інший найактуальніший. При виборі осінніх мінеральних добрив варто обирати ті, що містять у складі фосфор, калій, кальцій, магній, азот тощо.

Добрива, які мають у складі фосфор, здебільшого спрямовані на зростання і розвиток кореневої системи і накопичення білкових з’єднань і цукрів в клітинах. Ті добрива, до складу яких входить калій, збільшують морозостійкість всіх культур, призводять до видалення надлишку рідини з тканин рослин. Кальцій у складі таких добрив нейтралізує ґрунтову кислотність, сприяє нормальному розвитку корисної ґрунтової мікрофлори, в тому числі азотофіксуючих бактерій. Кальцій сприяє нормальному росту коренів і надземної частини рослин, покращує процес фотосинтезу, грає важливу роль в пересуванні вуглеводів. При цьому сам кальцій практично не переміщається з «дорослих» органів в молоді. При його недоліку затримується зростання нового листя, на них з’являються світло-жовті плями, потім відбувається відмирання точки росту, тоді як старе листя залишається нормальним. Магній бере участь в найважливішому процесі фотосинтезу, перетворення вуглекислого газу і води в цукор, сприяє пересуванню фосфору в рослині, активізує деякі ферменти. При його недоліку у більшості культур спостерігається характерний міжжилковий хлороз – листова пластинка жовтіє, тоді як великі жилки і ділянки навколо них залишаються зеленими. Магній, на відміну від кальцію, рухливий в рослині, легко пересувається в молоді органи, тому його недолік проявляється насамперед на старому листі. Азот бере участь в обмінних процесах. Найбільш необхідний рослинам при активному рості та розвитку. Максимальну ефективність дає при внесенні напровесні. Використовуваний у цей час, сприяє належним вегетативним процесам, допомагає нарощувати зелену масу, стимулює ріст цвіту та плодів, збільшує розмір і якість фруктів та овочів. Й хоча відомо, що азотні добрива піддаються легкому вимиванню з ґрунту, але є продукти, здатні забезпечувати тривалу фіксацію в землі. А відтак можуть вноситися і восени для покращення перерахованих вище ефектів. Плюс рекомендоване їх застосування на ділянках, де рослини висаджуються на зиму, або там, де знаходяться багаторічники.

Мінеральні добрива восени окрім внесення у формі гранул чи порошку, також гарно застосовувати і в рідкій формі, якщо є технічна можливість, оскільки живлення рослинам так найбільш доступне і з ґрунту засвоюється як слід саме у вигляді розчину.

Отже, важливість осіннього внесення добрив не викликаєніякихсумнівів. Однак безпомилкове внесення добрив вимагає використання "правильних" добрив і розумного підходу до роботи. З усіма цими задачами гарно впораються добрива, які представлені до Вашої уваги в нашому Міні-магазині "Родюча земелька". І будьте впевнені, що, якщо Ви своєчасно подбаєте про ґрунт, то це повернеться Вам сторицею у вигляді здорових культур і багатого врожаю!

14 жовтня 2023
© 2023 - 2024 Міні-магазин мінеральних добрив «РОДЮЧА ЗЕМЕЛЬКА» Поскаржитися на зміст