Для рослин азот вкрай важливий елемент. Він міститься в стеблі, гілках та листі. Особливо велика його концентрація у зеленій масі, оскільки він входить до складу хлорофілу. Більше того, саме азот надає листю зеленого кольору, і за цією ознакою можна визначити його дефіцит. Якщо рослина має жовтуватий відтінок, то це сигналізує про нестачу корисних макро або мікроелементів у ґрунті. Відсутність, як і надлишок азотних сполук, зрештою позначається на врожайності, якості та розмірі плодів.
Ведення сучасного сільського господарства без азотних добрив неможливе. Фермери застосовують їх для вирощування як овочів та плодових культур, так і зернових та технічних культур. Вносять азотні добрива у вигляді гранул, порошку чи рідкого розчину. Останні можуть вноситись у ґрунт для живлення кореневої системи, або на листя – для позакореневого підживлення. Оптимальний час, вид та спосіб внесення азотного добрива визначається, виходячи з технології вирощування агрокультури.
Найпоширенішими прикладами азотних добрив є аміак, карбамід, селітра (аміачна, кальцієва, натрієва), сульфат амонію, карбамідно-аміачна суміш (КАС). Азот також входить до складу різноманітних комплексних добрив NPK, NP, NK.
Купуйте азотні добрива для саду, городу, та газону в нашому Міні-магазині мінеральних добрив «РОДЮЧА ЗЕМЕЛЬКА» за посиланням: https://rodyucha-zemelka.com.ua/